За матеріалами СБУ на Миколаївщині тюремний строк отримав ворожий пособник, який водив односельчан на «розстріли»


Завдяки доказовій базі Служби безпеки реальний термін ув’язнення отримав житель Миколаївського району, який був пособником російських військових у катуванні цивільного населення.

Зловмисником виявився 63-річний місцевий житель, який на період тимчасової окупації регіону підтримав російських загарбників і запропонував їм свою допомогу у війні проти України.

За це його включили до складу каральних загонів рф, які робили «облави» на учасників руху опору. Українських патріотів викрадали, відвозили до катівень і піддавали жорстоким тортурам.

За матеріалами слідства, фігурант брав безпосередню участь у цих злочинах.

Встановлено, що він допомагав рашистам залякувати місцевих жителів за допомогою «інсценування розстрілів»: людей ставили до стінки, направляли на них вогнепальну зброю і робили постріли у небезпечній близькості.

На підставі забраних доказів суд визнав зловмисника винним за ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни) і призначив 9 років позбавлення волі.

Комплексні заходи проводилися співробітниками Управління СБ України в Миколаївській області спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва Миколаївської обласної прокуратури.
Мультиплатформа відкритих даних Clarity Project