У Миколаєві комунальний ЖЕК хоче встановити самий високий тариф у місті для мешканців багатоповерхівки

До нашої редакції звернулися мешканці будинку, що знаходиться за адресою вулиця Космонавтів 68А, і попросили оприлюднити наміри комунального ЖЕКу "Зоря" підняти тариф на обслуговування їхнього будинку.

Як розповіли мешканці будинку, нещодавно на своїх під'їздах вони виявили оголошення від КЖЕП ММР "ЗОРЯ", в якому йдеться, що ціни на все піднялися за останні роки, а значить і тариф треба піднімати.

Зі слів мешканців будинку, вони згодні з тим що ціну на обслуговування треба піднімати, але те що вони почули від працівників ЖЕКу, шокувало їх.

Штатний "економіст" ЖЕКу повідомив, що за його підрахунками мешканці повинні платити ЖЕКу майже 8 гривень за квадратний метр, а точніше 7,9203.

Мешканці будинку розповіли, що у центрі Миколаєва керуючі компанії та ОСББ теж почали піднімати тариф і там чомусь не 8 гривень а 7 і це допустимо, але не 8.....за що?

Ще мешканці цього будинку розповіли, що в перші місяці війни ЖЕК взагалі не працював, оскільки цей район щодня обстрілювався і майстер ЖЕКу по вайберу, перебуваючи за кордоном, відповідала мешканцям, щоб мешканці самі себе обслуговували. Але чомусь борг по квартплаті нараховували.

Новий директор ЖЕКу почав звинувачувати мешканців, що у будинку майже 80000 гривень боргу і насправді частина мешканців після того, як будинок був обстріляний "касетними снарядами", виїхали і не платять, але за законодавством ЖЕК зобов'язаний з ними особисто через суд розбиратися. Загрози ЖЕКу відключити будинок від усіх комунікацій також є незаконною.

Також жителі даного будинку запитали директора ЖЕКу, який для свого електромобіля встановив розетку для зарядки прямо в ЖЕКу, чи випадково не краде він електрику за яку платять мешканці будинків? Директор на підвищених тонах відповів, що для розетки він простягнув окрему лінію, але показати цю "окрему лінію" він відмовився. Також зі слів мешканців, працівники ЖЕКу розповіли, що директор купує запчастини на свій автомобіль теж за рахунок ЖЕКу.
На питання, чому вони не зареєструють ОСББ, мешканці розповіли, що багато власників квартир виїхали, тому голосувати вони не зможуть, також перший поверх будинку де зараз магазин належить міськараді і вона повинна теж надати "добро" при голосуванні. Тому ні вибрати іншу управляючу компанію чи зареєструвати ОСББ мешканці не мають можливості.

Мешканці будинку просять мерію вплинути на своє комунальне підприємство, провезти ревізію та зобов'язати не піднімати тариф до 8 гривень за кв.м, а хочаб до 7 гривень за кв.м, як для мешканців багатоквартирних будинків у центрі Миколаєва.
Мультиплатформа відкритих даних Clarity Project