У Миколаєві поліцейські та рятувальники навчали ліцеїстів правилам безпечної поведінки


Вчора, 17 жовтня, ювенальні поліцейські спільно із рятувальниками організували для вихованців миколаївського ліцею ігровий тренінг, під час якого вчили як діяти у разі виявлення підозрілого чи вибухонебезпечного предмета, а також нагадали малечі Правила дорожнього руху та наголосили на важливості їхнього дотримання, а саме:

- перед тим, як переходити дорогу – зупиніться;

- впевніться, що водій вас бачить та зупинився;

- завжди дивіться по сторонах: спочатку вліво, а потім вправо;

- перед переходом дороги зніміть навушники;

- не користуйтесь ґаджетами під час переходу.


Під час заходу правоохоронці продемонстрували ліцеїстам мобільний клас безпеки - це автомобіль, який оснащений всім необхідним для занять з дітьми щодо безпечної поведінки під час війни. У ньому поліцейські разом із рятувальниками продемонстрували макети основних різновидів сучасних боєприпасів, розповіли про небезпеку, яку в собі несуть такі знахідки та нагадали основні правила безпечного поводження:


- ніколи не беріть в руки знайдені предмети-це може бути іграшка, мобільний телефон, ручка, начинені вибухівкою;

- оминайте снаряди, які не розірвались, вони можуть вибухнути будь-якої миті;

- у разі виявлення вибухонебезпечних предметів не наближайтесь, до них, не чіпайте, не намагайтесь попасти камінням в нього або розпалювати багаття поряд, а тим паче приносити знахідку додому;

- остерігайтесь бездоглядних речей, вибухівку можуть помістити у звичайні портфелі, сумки, банки, пакунки і залишити їх у багатолюдних місцях.

Також за допомогою рухів-метафор діти разом із правоохоронцями повторили правила поведінки у разі виявлення підозрілого або вибухонебезпечного предмета: “Будь уважний!”, “Не підходь!”, “Не чіпай!” та “Поклич дорослого і телефонуй 101”.

Такі заходи покликані зберегти дитячі життя. Їх організовують так, щоб вони були максимально цікавими, пізнавальними та корисними, які навчають дітей не нехтувати елементарними правилами безпечної поведінки в сучасних умовах життя.

На завершення поговорили про пожежну небезпеку, про те, що не можна робити дітям, як не спровокувати виникнення пожежі та повторили номери усіх екстрених служб.


Відділ комунікації поліції Миколаївської області
Мультиплатформа відкритих даних Clarity Project