У Миколаєві розгорнули 27 пунктів незламності


У Миколаєві підготували до роботи пункти незламності. Вони функціонують на базі комунальних закладів на випадок блекаутів через можливі обстріли російських терористів. Такі об’єкти обладнані генераторами та засобами обігріву.

Про це розповів заступник міського голови Анатолій Петров.

За словами віцемера, наразі у Миколаєві підготовлено 27 пунктів незламності.

«Маючи такого агресивного сусіда, ми не можемо передбачити, як він поведе себе у майбутньому. У випадку влучань по енергетичній системі й відсутності електроенергії та тепла в будинках люди матимуть можливість у пунктах незламності зігритися, випити чай або каву», - повідомив Анатолій Петров.

За кожним пунктом закріплено чергового, який в режимі 24/7 відповідатиме за його роботу.

Координаторка одного з пунктів незламності Валентина Сергіївна розповіла, що минулого року такі місця користувались великим попитом.

«Минулого року були різні випадки. До нашого пункту приїжджало багато вимушених переселенців з Херсону, аби зігрітися, зарядити свої пристрої та отримати якусь інформацію. Також приходило багато студентів, які здавали екзамени. Були й мами з дітьми», - зазначила Валентина Сергіївна.

Окрім цього, міська влада підготувала мобільні пункти, які за потреби розгорнуть у визначеному місці.

«Їх відкриють, якщо буде тривалий блекаут. Загалом ми зможемо розгорнути 14 таких пукнтів», - зазначив віцемер.

За розрахунками, пункти незламності та мобільні пункти одночасно зможуть прийняти до 15 тисяч осіб. На додачу до цього є і пункти обігріву, розраховані на 1 тис. осіб.

«У нас ще існує 6 пунктів, куди тимчасово переселятимемо людей у випадку пошкодження житла через обстріли», - додав Анатолій Петров.

Джерело: mkrada.gov.uaМультиплатформа відкритих даних Clarity Project