Миколаїв прагне стати прикладом впровадження антикорупційних практик


Миколаїв впроваджує антикорупційні практики, щоб зробити свою діяльність прозорішою, а саме місто - прикладом для інших громад. Покращити доброчесність міській владі допомагає команда Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні.

Про це розповів мер Миколаєва Олександр Сєнкевич в інтерв'ю для LRHub в рамках інформаційного проекту про Міста Доброчесності.

Для покращення прозорості та підзвітності у Миколаєві вже запровадили моніторинг міжнародної допомоги, публікації кошторисів у машиночитному форматі, розпочали оцінку доброчесності комунальних підприємств.

“Ми зараз хочемо показати найкращі практики з обліку міжнародної допомоги, впроваджуємо на наших найбільших підприємствах аудит всесвітньо відомих компаній, починаємо з “Миколаївводоканалу”. Далі хочемо зробити подібні оудити і на “Миколаївоблтеплоенерго” та “Миколаївелектротранс” - це ті підприємства, які отримують найбільше грошей з бюджету для своєї діяльності. Хочемо, щоб Миколаїв був прикладом впровадження цих практик і всі казали: ми хочемо зробити так, як у Миколаєві”, - розказав Олександр Сєнкевич.

Подібні ініціативи позитивно відображаються на роботі з іноземними партнерами, зокрема Данією, яка найближчим часом відкриє своє представництво в Миколаєві.

“Це дуже вітається нашими партнерами, які продовжують з нами співпрацювати, посилюють цю співпрацю, відкривають свої офіси в місті. Найближчим часом у Миколаєві відкриють представництво Данії”, - пояснив мер.

Нагадаємо, що за час повномасштабного вторгнення Миколаїв уклав угоди про співпрацю з вісьмома європейськими містами. А Королівство Данія взяло шефство над Миколаєвом у питанні відбудови.

Мультиплатформа відкритих даних Clarity Project