Не дайте шахраям ошукати вас - у Миколаєві поліцейські продовжують навчати громадян як уберегтися від зловмисників


Щоб уберегти громадян від втрати заощаджень співробітники поліції проводять роз’яснювальну роботу серед населення та пояснюють як протидіяти розповсюдженим видам шахрайств.

Правоохоронці намагаються розповісти якомога більшій кількості громадян як розпізнати та не потрапити до рук аферистів.

Аби вберегти свої кошти поліцейські радять дотримуватись наступних рекомендацій:

- здійснюючи замовлення у інтернеті, обирайте післяоплату, аби мінімізувати ризики шахрайського заволодіння грошима;

- ваш родич чи знайомий у біді, терміново треба переказати гроші - одразу зв’яжіться із ним і дізнайтесь чи дійсно він потребує вашої допомоги, скоріш за все, вам телефонують шахраї;

- телефонують і представляються працівником банків, просять надати пін-код банківської карти, термін її дії, одноразові паролі з SMS, дані авторизації в онлайн-банкінгу, кажуть про її блокування, аби перерахувати гроші на інший нібито безпечний рахунок - завершуйте розмову, це шахраї;

- не вводьте реквізитів платіжних карток на незнайомих платформах.

Спілкуючись з місцевими мешканцями поліцейські роздавали листівки, які містять інформацію про поширені способи і схеми шахрайських дій та поради як не бути ошуканими. Аби більше людей дізналися про різновиди шахрайських схем правоохоронці розмістили профілактичні постери у громадських місцях.

Пам’ятайте, що завжди треба критично мислити і не поспішати виконувати вказівки незнайомців, ретельно вивчати отриману інформацію, радитись і обговорювати її з рідними, знайомими, і за потреби телефонувати на спецлінію 102!

Відділ комунікації поліції Миколаївської області


Мультиплатформа відкритих даних Clarity Project