Миколаїв та албанське місто Дуррес стали партнерами, відповідну угоду підписали 12 вересня


Миколаїв та албанське місто Дуррес стали партнерами. Відповідну угоду підписали сьогодні, 12 вересня.

Документ спрямований на розвиток співробітництва в культурній, торговельно-економічній і науково-технічній сферах. Йдеться, зокрема, про освіту, охорону здоров’я, ІТ-технології, промисловість, мистецтво, туризм, спорт тощо.

Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич та секретар міської ради Дмитро Фалько провели онлайн-зустріч з мером міста Дуррес Ерміріаною Сако. До неї також долучилися Надзвичайний і Повноважний Посол України у Республіці Албанія Володимир Шкуров та директорка департаменту економічного розвитку Тетяна Шуліченко.

Олександр Сєнкевич розповів про наше місто. Він зазначив, що до повномасштабного вторгнення у Миколаєві, зокрема, активно розвивалася портова інфраструктура. Відомі компанії будували у нас потужні об’єкти, завдяки чому щороку збільшувалися обсяги перевалки. У підсумку місто вийшло на другу сходинку за цим показником. Миколаїв мав різноманітні проєкти з розвитку та намагався їх реалізувати.

Та все змінило повномасштабне вторгнення росії. Окупанти майже щоденно обстрілювали місто, вбиваючи мирних мешканців та руйнуючи цивільну інфраструктуру.

Через збройну агресію рф одним з головним викликів для нас стало забезпечення містян питною водою. Адже окупанти зруйнували стратегічний водопровід. Деякий час централізоване водопостачання взагалі було відсутнє. Місту довелось подати в мережу воду з лиману. Однак сіль почала руйнувати мережу. Вона несла загрозу і для мереж опалення.

Частково проблему вдалось вирішити встановленням систем зворотного осмосу та відкриттям точок видачі води.

«Сьогодні для нашого міста розробляють Майстер-план. Цей документ стане основою повоєнної відбудови. Але ми хочемо не просто відновити зруйновані інфраструктуру. Ми хочемо зробити Миколаїв кращим, ніж він був», - сказав Олександр Сєнкевич.

Ерміріана Сако висловила слова підтримки та солідарності з українським народом. Вона розповіла, що 2019 року в Албанії стався потужний землетрус, внаслідок чого значні пошкодження отримав Дуррес.

Це албанське місто має досвід масштабного відновлення. Він може стати в нагоді Миколаєву під час повоєнної відбудови.

Під час зустрічі сторони домовились, що на першому етапі співробітництва увагу спрямують на реалізацію культурних і освітніх проєктів. Міста також будуть працювати над проєктами відбудови.
Мультиплатформа відкритих даних Clarity Project