У Миколаєві перевіряють дотримання вимог закону про мову


У Миколаєві продовжують перевіряти, як власники об’єктів торгівлі та сфери послуг дотримуються вимог Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Нагадаємо, згідно з Законом, зовнішня реклама, оголошення, вказівники, вивіски та інша публічно розміщена текстова, візуальна і звукова інформація, що використовується для інформування про товари, роботи, послуги мають подаватися державною мовою. Мовою обслуговування споживачів в Україні є державна мова.

У серпні фахівці адміністрацій районів здійснили низку перевірок, за результатами яких підприємцям надали попередження та провели інформаційно-роз’яснювальну роботу.

В Інгульському районі з початку серпня обстежили 142 об'єкти та надали 23 попередження щодо усунення порушень. Під час рейду звертали увагу на назви закладів, рекламні оголошення, вивіски. В адміністрації зауважують, при обстеженні від початку року складали й комісійні акти про порушення мовного закону, які передали до секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови для подальшого реагування. Після роз'яснювальної роботи, проведеної працівниками адміністрації, за 9 актами з 13 складених порушення усунули.

У Корабельному районі за минулий тиждень обстежили 65 установ. Виявили 5 порушень, надали 4 попередження. Суб'єктам господарювання нагадали про адміністративну відповідальність за порушення Закону.

У Центральному районі перевірили понад 20 об’єктів. З власниками 7 закладів торгівлі та надання послуг провели роз'яснювальні бесіди.

У Заводському районі обстежили 21 об’єкт. Надали попередження 6 власникам та склали акти щодо зміни назв та рекламних носіїв.
Мультиплатформа відкритих даних Clarity Project