Держзрада, пособництво у вчиненні порушень законів та звичаїв війни, поєднаних з умисним вбивством, виправдовування збройної агресії рф


Миколаївською обласною прокуратурою затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно мешканця міста Миколаєва у державній зраді, пособництві у вчиненні порушень законів та звичаїв війни, поєднаних з умисним вбивством, вчинене за попередньою змовою групою осіб, та у виготовленні та поширенні матеріалів, у яких міститься виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111, ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 438, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 436-2 КК Украі?ни).

Слідством встановлено, що зловмисник за грошову винагороду «зливав» російським загарбникам координати можливих місць розташування підрозділів ЗСУ, сил оборони, віи?ськовоі? техніки, оборонних укріплень, цивільних об’єктів на території міста Миколаєва з метою їх ураження. Крім того, зловмисник фіксував та передавав представникам рф результати їх влучань.

Так, в середині жовтня 2022 року ворог здійснив ракетний обстріл м. Миколаєва по координатам, які надав зловмисник. Внаслідок обстрілу російська ракета влучила в житлову багатоповерхівку, поруч якої була надана відмітка пособника та внаслідок влучання по цивільній будівлі загинули цивільні особи.

Також чоловік на одному із проросійських Телеграм-каналів виправдовував російську збройну агресію проти України.

Підозрюваний перебуває під вартою.

Досудове розслідування здійснювалось СБУ в Миколаївській області.

Примітка: відповідно до ч.1 ст.62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку.
Мультиплатформа відкритих даних Clarity Project