Обрано запобіжні заходи підозрюваним в організації псевдореферендуму у Херсонській області

  • Повідомити про помилку
  • 0
Обрано запобіжні заходи підозрюваним в організації псевдореферендуму у Херсонській області

Слідчим суддею Центрального районного суду м.Миколаєва Іваном Дірком розглянуто клопотання про обрання міри запобіжного заходу 62-річній мешканці одного з сіл Херсонської області, підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.28, ч.5 ст.111-1 КК України.

Відповідно до матеріалів клопотання, в період, коли Херсонська область була окупована збройними угруповуваннями РФ, жінка погодилась на пропозицію в організації та проведенні незаконного референдуму щодо приєднання Херсонської області до країни-агресора та обійняти посаду, т.зв. «голови дільничної виборчої комісії».

До цієї діяльності, вона залучила кількох своїх односельців.

Під час проведення референдуму, відповідно до матеріалів клопотання, жінка здійснювала збір даних стосовно місцевих мешканців для їх використання при складанні списків виборців, пропонувала останнім проголосувати на незаконному референдумі, вела облік громадян, які проголосували, а також заохочувала осіб, які не хотіли приймати участь у голосуванні, шляхом висловлювання закликів про позитивні зміни у їх житті під керівництвом російської влади.

Підозрювана у судовому засіданні пояснила, що нікого не агітувала до участі у референдумі, не планує переховуватись та впливати на свідків.
Захисник просив відмовити у задоволенні клопотання.

Заслухавши думки сторін та дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя Іван Дірко ухвалив обрати підозрюваній запобіжний захід у виді тримання під вартою.

Окрім цього, останнім часом, аналогічні запобіжні заходи обрано ще десятьом підозрюваним у зазначеному кримінальному провадженні.

Прес-служба Центрального районного суду м.Миколаєва