Жителі Миколаєва продовжують отримувати технічну очищену воду з централізованого постачання.

  • Сообщить о ошибке
  • 0

Наразі вода, яку подають до централізованої системи водопостачання Миколаєва з Дніпро-Бузького лиману оброблюється на очисних спорудах за допомогою наявних технологій, проте використовувати її можна лише для побутових потреб.

Про це повідомив директор МКП «Миколаївводоканал» Борис Дуденко.

«З лиману вода поставляється до очисних споруд МКП «Миколаївводоканал» і проходить там систему очищення в фільтрах, а також систему знезараження та зниження каламутності, для того, щоб вона була придатна для використання у побуті. Вода підходить для прибирання приміщення, миття посуду, прання та щоб прийняти душ», - сказав він.

Також Борис Дуденко також зазначив, що очисні споруди захищенні від ворожих обстрілів настільки наскільки це можливо.

Зі свого боку начальниця лабораторії Валентина Андрєєва зазначила, що натепер працівники лабораторії працюють цілодобово, щоб постійно контролювати процес знезараження води.

«Вода, яку зараз подають до централізованої системи водопостачання містить в рази більше хлоридів, мінеральних солей, сульфатів, теж у рази вище загальна жорсткість та окиснюваність», - сказала вона.

Також Валентина Андрєєва запевнила, що дози хлору, які додають у воду теж не спонтанні.

«Кожного разу ми додаємо відповідні дози хлору у воду для її знезараження, щоб далі у бактеріальному відношенні отримати безпечну воду», - пояснила начальниця лабораторії.

Щодо термінів очищення води начальник очисних споруд водопроводу МКП «Миколаївводоканал» Володимир Нестерчук розповів, що очищення відбувається відповідно до технічнологічного процесу, приблизно від чотирьох і більше годин, в залежності від швидкості фільтрації.