«Реформирование интернатов не следует бояться», - заместитель председателя Николаевской облгосадминистрации

  • Сообщить о ошибке
  • 0
Протягом останніх трьох-чотирьох років Україна рухається шляхом деінституалізації відповідних закладів. Національна стратегія розрахована на 10 років.

Її головна ідея полягає якраз у створенні таких умов для вихованців, за яких необхідність у функціонуванні шкіл-інтернатів взагалі зникне.

Про це йшла мова в ході наради, яку 3 березня провів заступник голови облдержадміністрації Олександр Трайтлі за участі представників департаменту освіти та науки облдержадміністрації, депутатського корпусу Миколаївської обласної ради VIII-го скликання та керівників територіальних громад Миколаївщини. Зокрема порушувалось два питання передачі у комунальну власність Володимирівської та Шевченківської ТГ цілісних майнових комплексів загальноосвітніх шкіл-інтернатів, розташованих на їх адміністративних територіях.

«У зв`язку із деінституалізацією ми пропонуємо вам передати на баланс майно наших обласних закладів. Це два цілісних майнових комплекси загальноосвітніх шкіл-інтернатів: Шевченківської та Володимирівської. У разі наявності власного бачення подальшого їх використання ми готові вас вислухати»,- акцентував заступник голови облдержадміністрації Олександр Трайтлі.

Згідно із законодавством, нагадав заступник голови облдержадміністрації, надалі майно може бути використане для надання послуг у сфері соціального захисту, культури та охорони здоров`я, здобуття освіти.

«Якщо виникатимуть юридичні моменти, ми готові підключатися і допомагати. Буде знайдено актуальні аргументи, щоб ви могли реалізовувати такі проєкти, які вам потрібні. Це наше головне завдання»,- резюмував Олександр Трайтлі.

У підсумку було запропоновано чіткий план прийому у комунальну власність ТГ з подальшим використанням цілісного майнового комплексу Шевченківської школи-інтернату. Відносно другого об`єкту процес іще триває.