Погіршення погодних умов в південних регіонах України, зокрема на Одещині і Миколаївщині, стали екстремальним випробуванням для всіх місцевих і подорожніх


На кількох трасах міжнародного, державного та міжрегіонального значення рух доводилось перекривати, а людей реально рятувати зі снігового полону. До багаточасових снігових пасток потрапляли легкові автомобілі, рейсові автобуси та вантажівки. І всюди були люди, серед яких і діти, і літні, і хворі. Негода нікого не шкодувала.

Сили оборони півдня долучилися до рятувальних операцій наряду із підрозділами спеціальних служб. Для подолання наслідків стихії від оперативного командування «Південь» та оперативних угруповань військ було задіяно і особовий склад, і повнопривідну військову й спеціальну техніку.

Рятувальні операції наші воїни проводили на ділянках трас від Кривого Озера до Благовіщенського і Любашівки, від Одеси до Кучурган, Любашівки і Южного, від Біленького до Сергіївки, від Маяк до Білгород-Дністровського та від Врадіївки до Первомайська.

Для розчищення та усунення снігових заметів задіяно понад півсотні одиниць військової техніки і особовий склад. Працюючи і вночі, і протягом дня, часом, воїнам доводилось викопувати й ледь не на руках виносити автівки із кучугур.

Було евакуйовано близько 270 людей. Зі снігового полону витягнуто понад 150 автомобілів.

На додачу до зусиль рятувальних та комунальних служб військові розгорнули та облаштували 3 пункти обігріву, де постраждалим від негоди надавалася медична допомога, доступ до зв’язку із рідними та близькими, гарячі напої та їжа.

В умовах нестійкої погоди, різких її змін та імовірного загострення ситуації, просимо всіх дослухатися до прогнозів і рекомендацій синоптиків, розраховувати час та забезпеченість поїздки засобами рятування у екстремальних умовах.

Через інформаційні ресурси уточнюйте стан доріг та можливість пересування ними.

Бережіть себе і близьких!
Всі разом бережемо Україну!

Переможемо й негоду, й ворогів!

Мультиплатформа відкритих даних Clarity Project