25 листопада Україна вшановує памʼять жертв Голодомору 1932-1933 років


Пам'ятаємо! Єднаємося! Переможемо!


Сьогодні, 25 листопада, Україна вшановує памʼять жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні - геноциду Українського народу, а також голодоморів 1921-1922 та 1946-1947 років в Україні.

Метою злочину у XX столітті було знищення українського народу як нації. Через 90 років після Голодомору-геноциду росіяни знову застосовують проти українців нелюдські методи геноциду, щоб знищити нашу ідентичність, культуру, мову, а відтак, - знищити українську націю. Тоді кремлівські злочинці морили людей голодом, відбираючи усі засоби для існування, а сьогодні російські окупанти масово вбивають і депортують українців, руйнують міста та інші населені пункти України.

Цього року ми вдруге вшановуватимемо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної в четверту суботу війни, яка супроводжується геноцидними діями росії проти українців.

В умовах нинішньої російської агресії наша пам’ять про Голодомор 1932– 1933 років є чинником суспільної мобілізації українців і світової спільноти для протидії агресору.

Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.

Відтак вшанування пам’яті жертв Голодомору проходить під гаслом «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо!».

Традиційно, на вшанування тих, хто помер з голоду, запалюють свічки. Цей вогник символізує нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів наших співвітчизників, нашу віру у майбутнє.

Вшануй загиблих хвилиною мовчання та о 16:00 приєднайся до загальнонаціональної акції «Запали свічку», згадай про мільйони людських життів, які Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів.
Мультиплатформа відкритих даних Clarity Project