На Миколаївщині стартувала Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»


У п‘ятницю, 24 листопада, у Миколаєві стартувала Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», покликана довести жителям регіону, що домашньому та гендерно зумовленому насильству немає ніяких виправдань.

Участь у заході взяли директорка департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної військової адміністрації Оксана Єльчієва, суб’єкти взаємодії у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, представники громадських організацій та жителі міста.

Так, на початку заходу Оксана Єльчієва зазначила, що на території Миколаївської області натепер функціонує понад 30 спеціалізованих установ, які надають професійну допомогу особам, постраждалим від актів насильства.

«Насильство не буває одноразово, насильство – це замкнуте коло. Найголовніше, про що потрібно пам‘ятати – що кожен із нас може отримати професійну допомогу у разі такої потреби», - наголосила вона.

Своєю чергою інспектор відділу організації діяльності дільничних офіцерів поліції, старший лейтенант поліції Катерина Рудницька розповіла про роботу правоохоронних органів з протидії домашнього насильства у 2023 році. Зокрема, за її даними, протягом року до органів поліції надійшло понад 9000 звернень про вчинений акт домашнього насильства та близько 3000 правопорушників притягнено до адміністративної відповідальності.

У рамках заходу була представлена виставка фоторобіт миколаївської авторки Наталії Щербини «Принцип невтручання» разом з історіями жінок та дівчат, зображених на фотографіях.

Зазначимо, що підготовка даної виставки відбулась за підтримки представництва Фонду ООН в галузі народонаселення в Україні UNFPA та громадської організації «Інноваційні соціальні рішення», а реалізація – за підтримки благодійного фонду «Індиго».

Окрім того, під час заходу артистка Миколаївського художнього академічного театру Олена Карай представила перформанс під назвою «Він подарував мені квіти», метою якого була спроба донести до присутніх, що не варто мовчати, якщо ви стали жертвою насильства.
Мультиплатформа відкритих даних Clarity Project