Україна стала повноцінною учасницею програми ЄС «Механізм Сполучення Європи»


Верховна Рада ратифікувала Угоду між Україною та Європейським Союзом про участь у програмі. Сама угода була підписана у червні цього року у Львові в рамках зустрічі віце-прем’єр-міністра з відновлення України – Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Кубракова з Єврокомісаром з питань транспорту Адіною Велян.

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Програма «Механізм Сполучення Європи» (Connecting Europe Facility, CEF) функціонує в межах ініціативи «Шляхи солідарності». Реалізація програми сприятиме покращенню транспортного сполучення України з ЄС та налагодженню експорту з України до країн Європи в цілому.
Вона дозволить залучати фінансування ЄС для підтримки розвитку транс’європейських мереж транспорту, енергетики та цифрових послуг.

Як країна-учасниця, Україна тепер також може подавати заявки за проєктами для грантової підтримки від Європейської Комісії (у розмірі 50 % від вартості проєктів). Особливий акцент робиться на реалізації вже схвалених Європейською Комісією інфраструктурних проєктів з модернізації залізничних та автомобільних пунктів пропуску через державний кордон із Польщею, Румунією, Угорщиною та Словаччиною.

Йдеться про наступні пункти пропуску:

Мостиська – Медика
Ягодин – Дорогуськ
Рава Руська – Гребенне
Краківець – Корчова
Чоп – Чієрна-над-Тисою
Батєво – Еперьєшке
Чоп – Захонь
Лужанка – Берегшурань
Порубне – Сірет
Вадул-Сірет – Вікшані

Загальна сума гранту на модернізацію всіх пунктів пропуску складає понад €82 мільйони.
Мультиплатформа відкритих даних Clarity Project