Водолази ДСНС за допомогою нового обладнання працюють на водоймах області


16 листопада водолазне відділення аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Миколаївській області продовжили обстеження та очищення водних територій області. Підводне розмінування має ряд особливостей — течія, замуленість ґрунту, нерівномірний та містами непередбачуваний рельєф дна, водорості тощо. Це може ускладнювати роботи саперів. Тож на допомогу приходять надійні сучасні роботизовані комплекси — підводний дрон FIFISH та автономний гідрографічний апарат SONOBOT.

Завдяки SONOBOTу під час пошукових операцій вибухонебезпечні предмети можна виявити швидше, що суттєво скорочує час виконання робіт. Значно спрощується обстеження мілководдя, природних заповідників, затоплених, обмежених чи важкодоступних місць де унеможливлення дістатись саперу-водолазу.

FIFISH же своєю чергою дозволяє швидко та ретельно обстежувати акваторію, дає чітку картинку під час обстеження води, що дає можливість оператору дрона з берега стежити за процесом обстеження та одразу ідентифікувати виявлені боєприпаси, за допомогою спеціального маніпулятора підіймати на поверхню невеликі вибухонебезпечні предмети.

Підводне розмінування так само важливе, як і наземне. І в цьому незмінно відіграють величезну роль сучасні роботизовані технології, завдяки яким не лише пришвидшується час обстеження та виявлення вибухонебезпечних предметів на територіях вщент забруднених російськими загарбниками, а й часто зберігає життя саперам ДСНС.Мультиплатформа відкритих даних Clarity Project