Віталій Кім провів нараду з керівниками територіальних громад Миколаївщини


У четвер, 16 листопада, під головуванням начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Віталія Кіма відбулась онлайн-нарада за участю міських, селищних та сільських голів територіальних громад Миколаївської області.

Також участь у засіданні в офлайн-форматі взяли очільник Миколаївської обласної ради Антон Табунщик, заступник начальника Миколаївської ОВА Олександр Трайтлі, заступник Миколаївського міського голови Анатолій Петров, директорка департаменту освіти і науки Миколаївської ОВА Алла Веліховська, начальник управління освіти Миколаївської міської ради Ганна Личко та директор Державної установи «Професійні закупівлі» Євген Якубовський.

Основною метою зустрічі було обговорення реалізації Стратегії реформування системи шкільного харчування на 2023-2027 роки та створення безпечного середовища в закладах освіти області в умовах воєнного стану, а також здійснення закупівель на маркетплейсі - прозорро Маркет (Prozorro Market).

Так, Віталій Кім зазначив, що Стратегія реформування системи шкільного харчування в Миколаївській області передбачає організацію якісного та безпечного харчування, закупівлю, фінансування, відновлення та модернізацію харчоблоків, розвиток кадрового потенціалу та впровадження нових норм меню, а також формування культури здорового харчування.

Зі своєї сторони Алла Веліховська розповіла як саме має відбуватися перехід до нової системи шкільного харчування, вимоги та основні аспекти, на які потрібно звернути увагу в громадах.

Окрему увагу було приділено створенню безпечного середовища в закладах освіти області в умовах воєнного стану. Так, начальник ОВА наголосив на тому, що задля реалізації освітнього процесу в офлайн та змішаній формі навчання наявність укриттів є обов‘язковою.

«Ми рекомендуємо зосередитися вам на проєктах, які передбачають створення саме протирадіаційних укриттів або споруд подвійного призначення. Оскільки вони є більш зручними в експлуатації та достатньо гнучкими з точки зору планування та інженерії», - додав він.

Наприкінці наради Віталій Кім нагадав присутнім про діючу програму «Прозорість та підзвітність», зазначивши, що відкритість діяльності громад є підґрунтям для формування довіри як у іноземних партнерів, так і у держави, ОВА.

Своєю чергою Євген Якубовський розповів керівникам громад про механізм здійснення закупівель на маркетплейсі - прозорро Маркет (Prozorro Market). Зокрема, про підтримку функціонування системи, розробку технічних нововведень, а також статистику щодо проведених закупівель.Мультиплатформа відкритих даних Clarity Project