Миколаївська ОВА та Всесвітня Продовольча Програма підписали угоду для розширення підтримки шкільного харчування в області


Документ підписав начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім та Представник Всесвітньої продовольчої програми в Україні Метью Голлінгворт.

Програма шкільного харчування ВПП здійснюється в рамках підписаного з Міністерством освіти і науки України Меморандуму про взаєморозуміння.

Дана співпраця спрямована на підтримку учнів 11 областей шляхом забезпечення щоденним гарячим харчуванням протягом 2023-2024 навчального року. Допомога розрахована на понад 60 000 дітей 1-4 класів у 420 школах країни. ВПП ООН профінансує 30% від такого харчування.

Завдяки щедрому внеску Уряду Франції та приватних донорів ВПП поширюється й на Миколаївську область.

Зокрема, в рамках пілотного проєкту для майже 2,5 тисяч дітей з 14 громад області передбачено бюджет у розмірі 8 млн грн.

Так, школи можуть використати ці кошти для підвищення якості харчування або зменшення плати батьків за їдальні.
Метью Голлінгворт зазначив, що підписання цієї угоди є одним із кроків ВВП розширення підтримки Уряду та органів місцевого самоврядування 11 регіонів України.

«Здорове харчування покращує якість життя школярів та процес засвоєння знань, які вони отримують під час навчання. Ми розуміємо, що ця система була повністю зруйнована з початком повномасштабного вторгнення росії на територію України. Проте зараз ми маємо зробити все для того, щоб українські діти могли реалізовувати свій потенціал у повній мірі», - додав він.

Зазначимо, що шкільне харчування – це лише один із багатьох способів, яким ВПП надає підтримку українцям, що постраждали від війни. ВПП також роздає продуктові набори там де не функціонують ринки, надає фінансову допомогу переселенцям і тим, хто опинився в скутному становищі, а також сприяє безпечному гуманітарному очищенню сільськогосподарських угідь від мін та вибухонебезпечних залишків війни у Харківській області.

Мультиплатформа відкритих даних Clarity Project