За добу на Миколаївщині зареєстровано 12 пожеж


31 жовтня та в ніч на 1 листопада на території Миколаївщини виникло 12 пожеж, з них: 2 — в житловому секторі, 10 — на відкритих територіях.

Окремої уваги заслуговує епізод, який стався у с. Виноградівка Інгульської територіальної громади Баштанського району. Тут з учорашнього дня і до цього часу горить очерет. Його хтось навмисно підпалив, а страждають від цього мешканці поруч розташованого населеного пункту. Вчора існувала загроза перекидання вогню на лісовий масив, який знаходиться неподалік, однак вогнеборці оперативно “відбили” вогонь від лісу.

Складність гасіння таких пожеж полягає в тому, що під дією вітру полум'я досить швидко розповсюджується по сухому очерету, а дістатись до осередку горіння досить важко, тим паче під'їхати до місця пожежі на спецавтомобілі. Але проблема випалювання громадянами очерету постає із року в рік.

Наразі пожежно-рятувальне відділення продовжує чергувати на місці пожежі, її гасіння унеможливлюється через важкодоступність, у разі розповсюдження полум'я та загрозу житловому сектору вогнеборці забезпечать оперативне реагування.

Загалом сухостої вчора горіли на загальній площі понад 9 га. Окрім підпалу зареєстровано й необережне поводження з вогнем, що призвело до займання.

Головне управління ДСНС України у Миколаївській області звертається до громадян! По перше, не провокуйте виникнення пожеж в екосистемах, не підпалюйте сухостої, від таких дій страждає і навколишнє середовище, і інші громадяни, які вимушені дихати продуктами горіння. По друге, ставтесь із розумінням до роботи пожежно-рятувальних підрозділів, наші вогнеборці знають свою роботу і завжди виконують її сміливо та самовіддано. Будьте свідомими та не наражайте самі себе на небезпеку, а з пожежами, яких не вдалось попередити, впораємось ми — вогнеборці.
Мультиплатформа відкритих даних Clarity Project