Ольга Стефанішина зустрілась з делегацією групи дружби «Франція-Україна» Національних Зборів Франції


У складі делегації до України прибули представники шести французьких політичних партій.

Учасники зустрічі обговорили прогрес України у євроінтеграційних реформах, а також можливості для співпраці та підтримки з боку Франції на нашому європейському шляху. Парламентарі запевнили, що Франція і надалі буде підтримувати Україну.

Ольга Стефанішина підкреслила важливість надання статусу кандидата в члени ЄС та продовження євроінтеграційних процесів для зміцнення та стійкості України в умовах війни.

«Ми позитивно оцінюємо не лише здійснення реформ, пов'язаних з 7 рекомендаціями Єврокомісії, але й ефект, який вони мають всередині країни. Сподіваюсь, це буде враховано лідерами під час ухвалення рішення щодо початку переговорів про вступ України до ЄС. Ми готові до цього, сподіваємось на відповідне політичне рішення вже наприкінці року», – сказала урядовиця.

Вона детально поінформувала французьких парламентарів про досягнення реформ, зокрема у сфері антикорупційної політики, реформування судової системи, створення медіа ринку, посилення прозорості та підзвітності у публічній сфері.

Окремо на зустрічі обговорили питання українського агроекспорту, зокрема необхідність розблокування українського експорту аграрної продукції до країн ЄС.

«Останні місяці тривали активні консультації в межах Спільної координаційної платформи з питань експорту та транзиту української аграрної продукції між Єврокомісією, Україною та 5 країнами ЄС. Маємо підтверджені статистикою дані, що загрози для внутрішнього ринку ЄС з боку української агропродукції немає. Розглядаємо відповідні обмежувальні заходи як політичний елемент, який потребує обговорення і консенсусу всередині країн-членів ЄС. Разом з тим, вважаємо, що все, що можна зробити – було зроблено до 15 вересня. Для продовження обмежень немає підстав. У разі, якщо таке рішення все ж буде ухвалено, ми будемо вимушені розпочати арбітражний процес», – підкреслила Віцепрем’єрка.

У зустрічі взяли участь: Голова групи дружби «Франція-Україна» Національних Зборів Франції Бенжамен Аддад, представники групи дружби Мішель Табаро, Мод Гатель, Жюльєн Байю, Александр Сабату, Мюріель Лепвро, П’єр -Ніколя Гедон, а також Директор з питань континентальної Європи Міністерства Європи та закордонних справ Франції Бріс Рокфей та новопризначений Посол Франції в Україні Гаель Весьєр.

Мультиплатформа відкритих даних Clarity Project