Для проведення рутинних щеплень у 2024 буде закуплено 1,5 млн доз вакцин проти дифтерії та правця, а також кору


Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я України.

Йдеться про вакцини проти інфекційних хвороб, які входять до календаря профілактичних щеплень, щеплення за яким є безоплатними для пацієнтів та закуповуються коштом державного бюджету.

Наразі йдеться про закупівлю понад 1 млн доз вакцини проти дифтерії та правця (АДП-м). За умовами договору Медичні закупівлі України вона буде поставлена наступного року. Вакцина містить очищені правцевий та дифтерійний анатоксини. Препарат призначений для імунопрофілактики дітей віком від семи років та дорослих.

Також МЗУ уклали договір щодо закупівлі 520 тис. доз вакцини проти кору, епідемічного паротиту, краснухи. Це комбінована, атенуйована (ослаблена) вакцина, що виробляється з ослаблених збудників захворювань. Її використовують для щеплення дітей від 12 місяців.

Нагадаємо, безоплатні щеплення проти 10 інфекційних хвороб входять до календаря профілактичних щеплень. Зокрема, дитина має отримати щеплення проти таких захворювань, як туберкульоз, гепатит В, кір, епідемічний паротит, краснуха, дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт та хіб-інфекція.
Мультиплатформа відкритих даних Clarity Project