«Нічого про Україну без України» має стати основною взаємодії України та НАТО


Про це заявила Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина під час зустрічі з міністром закордонних та європейських справ Хорватії Горданом Грличем Радманом.

Сторони зокрема обговорили результати Саміту НАТО, що відбувся у Вільнюсі 11-12 липня та посилення співпраці в межах Альянсу.

«Ми вважаємо Саміт НАТО у Вільнюсі успішним. З політичної точки зору можна було б зробити більше. Водночас, головні очікування, які ми мали, - це реальна політична дискусія і діалог на рівні лідерів. Вони справдилися.

До кінця року плануємо запустити на всіх рівнях Раду Україна-НАТО, створену у Вільнюсі. Партнери України по Альянсу мають надіслати чіткий сигнал, що сам факт створення РУН означає старт спільної роботи над усіма питаннями, пов'язаними з Україною. По суті, НАТО залишається єдиною структурою, в якій не діє принцип: «нічого про Україну без України». Ми дуже сподіваємося, що рішення Вільнюсу це змінять», – заявила Віцепрем’єрка.

Також на зустрічі обговорили рух України до ЄС та реформи на цьому шляху. В цьому контексті було відзначено результати усного звіту щодо виконання Україною семи рекомендацій Єврокомісії, отриманих зі статусом кандидата в ЄС.

«Єврокомісія відзначила прогрес України у виконанні всіх рекомендацій. Деякі кроки були виконані повністю. Наразі ми структуруємо подальшу роботу та готуємо наступні кроки для фіналізації всіх рекомендацій. Крім того, ми розпочали масштабний процес селф-скринінгу національного законодавства України. Отже, на шляху до ЄС ми виконуємо кропітку і послідовну роботу та очікуємо на початок переговорів про вступ вже до кінця поточного року», – зазначила Ольга Стефанішина.

Вона висловила вдячність за постійну підтримку європейської інтеграції України, та сподівання на експертну допомогу з боку Хорватії (як держави, що останньою приєдналася до ЄС) під час початку переговорного процесу щодо членства.
У свою чергу міністр закордонних та європейських справ Хорватії Гордан Грлич Радман запевнив у продовженні та посиленні підтримки України на шляху європейської та євроатлантичної інтеграції.

Про це повідомляє Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.


Мультиплатформа відкритих даних Clarity Project