У Миколаївській області станом на 27 липня 2023 року триває робота з розмінування деокупованих територій


Від початку року у ДСНС зареєстрували 36 випадків детонації вибухонебезпечних предметів. У двох районах Миколаївської області провели нетехнічне обстеження. Також 17 гектарів території розмінували за допомогою машини механізованого розмінування.

Про це кореспондентам Суспільного повідомила речниця Головного управління ДСНС України в Миколаївської області Ілляна Пацюк.

У ДСНС розповідають, що з початку 2023 року зареєстрували 36 інцидентів детонації вибухонебезпечних предметів, внаслідок яких загинуло сім людей, а поранення отримало 37, з них три дитини.

Станом на 29 липня у Миколаївській області над розмінуванням територій працюють 58 фахівців ДСНС за допомогою 21 автомобіля. Також вісім медичних працівників та чотири спецтранспорта.

"Загальна територія сільгоспугідь, що потребують обстеження, складає близько 288 тисяч гектарів. Національним органом з питань протимінної діяльності визначено 85 тисяч гектарів, як першочергові. На теперішній час (27 липня — ред.) підрозділами Головного управління обстежено майже 52 тисячі гектарів сільгоспугідь, з яких 1 336 гектарів — розміновано", — повідомили у пресслужбі надзвичайників.

У ДСНС розповіли, що 22-го липня на власному подвір'ї по вулиці Лугова у Снігурівці від детонації невідомого вибухонебезпечного предмета загинув чоловік 1965 року народження.

На території Миколаївської області у 2023 році проводяться заходи з нетехнічного обстеження (НТО) на деокупованих територіях Миколаївського та Баштанського районів, повідомила Ілляна Пацюк.

"За результатом проведеної роботи підтверджено шість небезпечних ділянок на площі 906,5 гектарів у Баштанському районі та дві небезпечні ділянки на площі 69,4 гектара у Миколаївському районі. Під час проведення НТО сільгоспугіддя на площі 51 тисяча гектарів було визначено, як території безпечні", — розповіла речниця.

До роботи в Миколаївському районі залучили машини механізованого розмінування MV-4 та MV-10 на дистанційному керуванні, зазначили у ДСНС.

"За допомогою машини MV-4 розміновано територію Миколаївської області на площі 17,42 гектара", — сказала речниця ДСНС України в Миколаївській області.
Мультиплатформа відкритих даних Clarity Project