В обласній прокуратурі обговорили стан захисних споруд на території Миколаївщини, протидії кримінальним правопорушенням


Під головуванням керівника Миколаївської обласної прокуратури Дмитра Казака відбулась спільна нарада керівників правоохоронних та інших державних органів регіону щодо протидії кримінальним правопорушенням, пов’язаним з незаконним відчуженням, використанням не за призначенням, утриманням в неналежному стані об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту, привласненням та нецільовим використанням призначених на їх утримання коштів, неправомірними діями посадових осіб у цій сфері.

У нараді взяли участь перший заступник начальника Миколаївської ОВА Георгій Решетілов, перший заступник голови Миколаївської облради Антон Табунщик, Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич, прокурори, керівники обласних управлінь СБУ, Нацполіції, ДСНС, ТУ ДБР у м. Миколаєві, УСР ДСР НПУ, Регіонального відділення ФДМУ по Одеській та Миколаївській областях, заступник начальника Управління забезпечення діяльності у південному регіоні Департаменту з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України тощо.

Дмитро Казак, відкриваючи засідання наради, зазначив, що утримання захисних споруд у належному стані та забезпечення готовності до їх використання в умовах потенційної небезпеки під час воєнного стану є одним з ефективних способів виконання державою конституційного обов'язку зі збереження життя громадян.

«Правоохоронні та інші державні органи, органи місцевого самоврядування повинні згуртуватись для посилення контролю за якістю захисних споруд цивільного захисту, недопущення зловживань, попередження, виявлення та розслідування кримінальних правопорушень у даній сфері», - наголосив очільник відомства.

Упродовж 2022-2023 років органами обласної прокуратури заявлено 24 позови про зобов’язання привести у придатний для використання стан споруди цивільного захисту площею понад 8 тис кв м, у яких можливе перебування 8544 осіб, а також позов про розірвання договору оренди державного майна зі сховищем, стягнення заборгованості з орендної плати та повернення майна. Задоволено судами 13 позовів зазначеної категорії щодо сховищ площею майже 4 тис. кв м місткістю 2954 особи.

Органами поліції області розслідується 9 кримінальних проваджень, пов’язаних з незаконним відчуженням, використанням не за призначенням, утриманням в неналежному стані об'єктів фонду захисних споруд цивільного захисту, привласненням та нецільовим використанням призначених на їх утримання коштів, неправомірними діями посадових осіб у цій сфері.

Зорієнтовано державні органи на необхідність приділення особливої уваги об’єктам цивільного захисту, які, з огляду на їх розташування, розраховані на укриття вразливих категорій громадян: дітей, осіб з інвалідністю, осіб, що перебувають у лікувальних закладах, та інших обмежених у можливості самостійно захистити своє життя та здоров’я громадян.

За результатами наради учасниками визначено низку узгоджених заходів, спрямованих на покращення організації роботи з питань забезпечення належного стану об’єктів цивільного захисту щодо їх готовності до використання за призначенням згідно норм законодавства; необхідність здійснення належного обліку споруд цивільного захисту та доведення до відома населення інформації про їх місцезнаходження, а також зорієнтовано на вжиття заходів до виявлення осіб, які саботують роботу із збереження, використання фонду захисних споруд цивільного захисту, з метою притягнення їх до кримінальної відповідальності.Мультиплатформа відкритих даних Clarity Project