На запит Президента України відбулось екстрене засідання Ради Україна-НАТО для кризових консультацій щодо ситуації у Чорному морі


Засідання відбулося 26 липня на рівні послів під головуванням заступника Генерального секретаря НАТО Мірче Джоане.

Від України участь взяли: Віцепрем'єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков, а також заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних Сил України, бригадний генерал Олексій Громов.

“росія продовжує демонструвати повну неповагу до міжнародного права та до людей у всьому світі, які залежать від українського зерна. росія погрожує цивільним суднам, тероризує мирні міста і своїми жорстокими ударами знищує частину світової культурної спадщини. НАТО залишається об'єднаним. Ми солідарні з нашими чорноморськими союзниками, ми продовжуватимемо захищати одне одного і продовжуватимемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно", – заявив Мірче Джоане під час консультацій.

На засіданні Україна та союзники обговорили зміцнення безпеки у Чорному морі, зокрема:

охорону цивільних суден у територіальних водах України;

розширення можливостей для транспортування вантажів з України в межах "зернової ініціативи";

посилення українських систем ППО для захисту об‘єктів інфраструктури.

Україна наголошує на необхідності стратегічної дискусії щодо посилення спроможностей українських ВМС для протидії шантажу росіі глобальним голодом.

Учасники засідання рішуче засудили рішення росії вийти з Чорноморської зернової угоди і її цілеспрямовані спроби зупинити український експорт сільськогосподарської продукції. Вони також засудили ракетні атаки росії по Одесі, Миколаєву та іншим портовим містам, в тому числі на українське зерносховище в місті Рені поблизу румунського кордону.

Україна вже має чіткий план запуску РУН на всіх рівнях. Незабаром українська сторона запропонує тематичні напрямки для створення комітетів, які будуть функціонувати у межах Ради. Таким чином, до кінця року буде запущено предметний діалог по всім секторам, які є предметом спільного інтересу.

Довідково
Рада Україна-НАТО - це новий спільний орган, де держави-члени Альянсу і Україна засідають на рівних для проведення консультацій та ухвалення рішень для посилення взаємодії, координації та просування на шляху України до членства в НАТО. Запуск цього посиленого формату відбувся на Саміті НАТО у Вільнюсі два тижні тому.
Мультиплатформа відкритих даних Clarity Project