«Миколаївська область є одним із лідерів по якості відновлювальних робіт після російських обстрілів», - Віталій Кім


Залучившись потужною підтримкою іноземних партнерів, Миколаївщина стала одним із лідерів по якості відновлювальних робіт, пов’язаних з ліквідацією наслідків російських обстрілів.

Про це, у середу, 26 липня, під час брифінгу повідомив начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім.
Як зазначив очільник області, від загальної кількості зруйнованих об’єктів найбільше вдалося відновити об‘єкти ЖКГ (98,23%) та мости і дороги (94,44% та 41,94 відповідно).

«З початку повномасштабного вторгнення пошкоджень зазнали 850 км доріг, а це 25% від загальної протяжності. Роботи з їх відновлення вже розпочалися», - додав Віталій Кім.

Станом на 10 липня пошкоджень та руйнацій зазнали 20 мостів, 17 із яких вже відновлено, що своєю чергою, за словами очільника області, дає привід пишатися ефективністю роботи по цьому напрямку.

За рахунок коштів Фонду ліквідації наслідків збройної агресії, Миколаївщина отримала 626 млн грн на відновлення п‘яти об‘єктів соціальної інфраструктури (три лікарні та дві школи) та для відновлення силами Агенції з відновлення України додаткових п’яти об’єктів (три школи та два дитячих садочки) - 667 млн грн.

Як зазначив Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич, загалом, 1 120 із 1 440 пошкоджених будівель розташовані в самому місті. Їх тимчасовий ремонт не вважається за відновлення, поки їх стан не відповідатиме тим показникам, які були до початку обстрілів.

«За кошти міського бюджету ремонту підлягають лише дахи будинків та вікна в місцях загального користування. Що стосується жителів квартир - вони мають можливість отримати компенсацію на ремонт за програмою єВідновлення», - додав міський голова.

На відновлення водогонів міста за рахунок Фонду передбачено 1,2 млрд грн. За словами Віталія Кіма, даний процес потребуватиме досить багато часу, проте впливати на забезпечення міста водопостачанням не буде.

«Є в планах і проєкти по ремонту основного водозабору, робота над яким можлива лише після звільнення необхідних для цього територій від російського окупанта», - каже начальник ОВА.

Олександр Сєнкевич додав, що на найближчій сесії буде вирішуватись питання щодо додаткового виділення коштів МКП «Миколаївводоканал» на заміну труб на ті, які Миколаїв отримав від Королівства Данія.

Також він наголосив на тому, що Миколаїв став першим містом в Україні, яке запровадило Реєстр переданої допомоги. Надходження певної допомоги від донорів відразу фіксує Антикорупційна ініціатива ЄС, а її використання контролюють власне партнери області.

Контроль за процесом відновлення здійснюють державні органи усіх рівнів, зокрема: місцева та обласна влада, Міністерство інфраструктури України та Офіс Президента України.

Своєю чергою, Віталій Кім подякував іноземним партнерам, які підтримують процес відновлення регіону.

«Підрахувавши всі надходження донорів, можу зазначити, що назараз Миколаївщина вже отримала допомогу у розмірі 40 млн євро, не рахуючи прямої допомоги бізнесу. Окремо хочу подякувати Королівству Данія, яке займає особливе місце в забезпеченні допомогою нашого регіону», - додав він.
Мультиплатформа відкритих даних Clarity Project