Визначено чіткі подальші кроки на шляху до ЄС і НАТО


Під головуванням Президента Володимира Зеленського 24-25 липня відбулися координаційні наради за участі урядовців та парламентарів щодо інтеграції України до ЄС і НАТО. Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина доповіла про прогрес та порядок денний на обох напрямках.

«Провів зустріч, присвячену Європейському Союзу та нашій інтеграції до ЄС. Цього року ми маємо розпочати переговори про членство. Україна повністю готова до цього - ми робимо все необхідне зі свого боку. І ми робимо все можливе, щоб переконатися, що ЄС зі свого боку також був повністю готовий. Уже цього року», – підсумував Президент результати наради у Twitter.

У сфері євроатлантичної інтеграції, Глава держави обговорив з урядовцями та керівництвом Парламенту реалізацію рішень Саміту НАТО у Вільнюсі, а також діяльність Ради Україна – НАТО на всіх рівнях.

«Маємо чіткий план запуску Ради Україна – НАТО на всіх рівнях. Її роботу на рівні послів побачимо вже завтра, під час терміново скликаного засідання щодо ситуації в Чорному морі.Також починаємо спільну з Альянсом підготовку плану взаємосумісності», - підкреслив Президент України за підсумками зустрічі.

Окремо було обговорено ситуацію з експортом української агропродукції до ЄС. Позиція України залишається незмінною: продовження тимчасових обмежень щодо експорту після 15 вересня є неприпустимим. Українська сторона продовжить консультації з Європейською Комісією та сусідніми державами для пошуку конструктивного рішення.
Мультиплатформа відкритих даних Clarity Project