Відтепер члени НАТО і Україна збиратимуться на постійній основі для обговорення і ухвалення рішень на рівних


В середу, 12 липня на полях Саміту НАТО у Вільнюсі відбулось інавгураційне засідання Ради Україна-НАТО за участі Президента України Володимира Зеленського, Генерального секретаря Альянсу Єнса Столтенберга та лідерів всіх 31 держави-члена Альянсу.

Створення Ради Україна-НАТО – це важливий крок на шляху наближення нашої держави до членства в Альянсі.

«Усі ми потребуємо визначеності, зокрема інституційної визначеності. І дуже добре, що Рада Україна – НАТО дійсно може дати нам необхідну інституційну визначеність. Для нас важливо, що Рада Україна – НАТО буде інструментом інтеграції, а не просто партнерства», – наголосив Президент України Володимир Зеленський за підсумками засідання.

Новостворена Рада має стати ключовим майданчиком для спільного ухвалення фундаментальних рішень щодо євроатлантичної інтеграції України. Також вона слугуватиме механізмом кризових консультацій між Україною та Альянсом.

«Сьогодні вже ні у кого немає сумніву, що Україна є частиною євроатлантичної родини. Процес розпочався. Новостворена Рада має забезпечити якнайшвидшу імплементацію спільних рішень на шляху до членства в НАТО та надати нові можливості поглиблення взаємодії України з Альянсом», – підсумувала Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина.
Мультиплатформа відкритих даних Clarity Project