Опубліковане підсумкове Комюніке Вільнюського саміту, прийняте главами держав та урядів, які брали участь у засіданні Північноатлантичної ради у вівторок, 11 липня


«Ми повністю підтримуємо право України обирати власні механізми безпеки. Майбутнє України - в НАТО. Ми підтверджуємо зобов'язання, яке взяли на саміті 2008 року в Бухаресті, що Україна стане членом НАТО, і сьогодні ми визнаємо, що шлях України до повної євроатлантичної інтеграції вийшов за межі необхідності виконання Плану дій щодо членства», – заявили лідери НАТО.

Вони засвідчили, що Україна стає все більш оперативно сумісною і політично інтегрованою з Альянсом і досягла значного прогресу на шляху реформ.

«Члени Альянсу продовжуватимуть підтримувати і аналізувати прогрес України в досягненні оперативної взаємосумісності, а також додаткові демократичні реформи і реформи в секторі безпеки, які є необхідними. Міністри закордонних справ країн НАТО регулярно оцінюватимуть прогрес за допомогою адаптованої Річної національної програми. Альянс підтримуватиме Україну у здійсненні цих реформ на шляху до майбутнього членства. Ми зможемо надати Україні запрошення на вступ до Альянсу, коли держави-члени Альянсу погодяться і умови будуть виконані», – йдеться у підсумковому документі.
Крім того, лідери Альянсу:

Погодили рішення створити Раду Україна-НАТО, яка забезпечуватиме проведення спільних консультацій, прийняття рішень і заходів, а також слугуватиме механізмом кризових консультацій між НАТО і Україною.

Домовились про подальший розвиток Комплексного пакету допомоги (КПД) в багаторічну програму для України.

Повний текст заяви (англійською): https://cutt.ly/awiNiZV6

За інформацією Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.
Мультиплатформа відкритих даних Clarity Project