6 липня та в ніч на 7 на території Миколаївщини зареєстровано 28 пожеж на відкритих територіях та в житловому секторі


Варто зазначити, що зареєстровано епізоди, коли вогонь із сухої трави розповсюджувався на господарчі споруди приватних домоволодінь. В одному з випадків займання сухостою призвело до загоряння поля з пшеницею та житлового будинку.

Загалом, маємо такі наслідки пожеж: загальна площа, яку пройшов вогонь склала понад 50 га, знищено 11 господарчих будівель, гараж, 27 га пшениці на корені, пошкоджено — житловий будинок, 5 господарчих будівель та сінник.

Підрозділами Головного управління ДСНС України у Миколаївській області забезпечено оперативне реагування на всі виклики. Вогнеборцям вдалось вберегти від знищення 4 житлових та дачний будинки, господарчу будівлю та близько 100 га пшениці на корені.

В переважній більшості спричиняло займання необережне поводження з вогнем. В гасінні пожеж рятувальникам допомагали : добровільна пожежна команда «Шевченково», місцева пожежна команда с. Миколаївка Казанківської територіальної громади, загін місцевої пожежної охорони «Підгородня», МПК Привільне та МПО Первомайське. Додатково для доставляння води залучалась техніка місцевих фермерів та підприємств.

Від ДСНС до гасіння пожеж залучались 25 одиниць спецтехніки та близько 80 вогнеборців.

Рятувальники Миколаївщини наголошують! За прогнозами синоптиків на Миколаївщині утримується спекотна погода. На сході області встановлено надзвичайну пожежну небезпеку (5 клас), на решті території, крім півночі області, високу пожежну небезпеку (4 клас). В таких погодних умовах будь-яка необережність з вогнем може призвести до непоправних наслідків та виникнення масштабних пожеж. Тож будьте дуже обачними та обережними. Не наражайте на небезпеку себе та своє майно. В екстрених ситуаціях телефонуйте на спецлінію 101.Мультиплатформа відкритих даних Clarity Project