Ольга Стефанішина обговорила очікувані рішення Саміту НАТО у Вільнюсі з урядовцями Данії та Естонії


У межах робочого візиту до Данії Віцепрем’єрка, зокрема, зустрілась з:

- Міністром закордонних справ Данії Ларсом Льокке Расмуссеном;
- В.о. Міністра оборони Данії Троельсом Люнд Поульсеном;
- Міністром закордонних справ Естонії Маргусом Цахкною.

Основну увагу під час зустрічей було присвячено очікуванням від майбутнього саміту НАТО, що пройде 11-12 липня у Вільнюсі, Литві. Віцепрем’єрка наголосила на важливості політичного запрошення України до членства в НАТО на Саміті.

«На сьогодні маємо чіткий структурований діалог з НАТО у питанні практичної співпраці, щодо розвитку нашої взаємосумісності та запуску конкретних проєктів. Однак цей діалог має бути підкріплений конкретним політичним рішенням щодо майбутнього членства України у НАТО», - підкреслила Ольга Стефанішина.

Окремою темою стала допомога для України, необхідна для відсічі російського агресора. У цьому контексті, Віцепрем’єрка подякувала уряду Данії за внесок у розмірі 60 млн євро до Комплексного пакету допомоги, презентація якого відбудеться під час Саміту у Вільнюсі.
«Успіхи України на полі бою важливо підкріпити чітким політичним порядком денним інтеграції України до євроатлантичних безпекових структур», - сказала вона.

Окремо Віцепрем‘єрка подякувала Данії за допомогу у відновленні України, зокрема обговорили реалізацію проєктів у Миколаївській області: «Хочу відзначити зусилля уряду Данії щодо налагодження системної співпраці з Миколаєвом - це дає важливий сигнал бізнесу та інвесторам».

Європейські партнери підтвердили свою відданість підтримці українському народу та пообіцяли бути поруч стільки, скільки буде необхідно.

За інформацією Офіс Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Мультиплатформа відкритих даних Clarity Project