15 років позбавлення волі з конфіскацією майна - на Миколаївщині засуджено стрільця з «лнр», який брав участь у бойових діях проти України


За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Миколаївської обласної прокуратури суд визнав винним мешканця Луганської області у державній зраді та добровільній участі в незаконних збройних формуваннях, створених на тимчасово окупованій території та в збройних формуваннях держави-агресора (ч.2 ст. 111, ч.7 ст. 111-1 КК України).

Йому призначено покарання у виді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна з позбавленням права обіймати посади у військовій сфері та правоохоронних органах строком на 15 років.

Прокурори довели, що 20 серпня 2022 року обвинувачений прибув до військового комісаріату у м. Луганськ. Упродовж 15 днів зрадник, з метою отримання навичок для виконання бойових завдань у складі збройних формуваннях держави-агресора, пройшов військові навчання біля м. Алчевськ Луганської області. Після навчання він був зарахований до «137-го гвардійського парашутно-десантного Кубанського козачого ордену полку Червоної Зірки», який входить до складу 106-ї повітряно-десантної дивізії зс рф на посаду стрілка.

У подальшому обвинувачений приймав участь у бойових діях проти Збройних сил України на території тимчасово окупованих збройними силами рф територіях Харківської, Луганської, Херсонської та Миколаївської областей.

6 жовтня неподалік с. Тернові Поди Баштанського району Миколаївської області його було взято в полон.

Обвинувачений знаходиться під вартою.

Досудове розслідування здійснювалось слідчими слідчого відділу Служби безпеки України в області.

Рішення суду не набрало законної сили, оскільки триває строк апеляційного оскарження.
Мультиплатформа відкритих даних Clarity Project